Vypadávanie vlasov

Trápenie s nadmerným vypadávaním vlasov postihuje väčšinu z nás. Touto chorobou trpí stále viac a viac mladých ľudí, či už ide o ženské alebo mužské pohlavie. Aj keď bojujete proti vypadávaniu vlasov všelijakými dostupnými prípravkami, ale vlasov na hlave ubúda. Denne nám vypadne okolo 100 vlasov až 150, hlavne v jesennom období. O nadmernom vypadávaní vlasov sa hovorí vtedy, keď je ich viac.

Príčinou vypadávania a oslabovania vlasov môže byť

psychické vypätie,

nepravidelný a nedostatočný spánok,

fajčenie, vyčerpanosť, stres,

nedostatok vitamínov,

nepriaznivé poveternostné vplyvy /slnko, smog/,

chýbajúce minerály, stopové prvky,

genetická zvýšená citlivosť buniek vlasových váčkov.

No najčastejšie ide o zdravotné problémy, súvisiace so štítnou žľazou, hormonálne zmeny v období tehotenstva, prechodu alebo pri vylúčení hormonálnej antikoncepcie. Niekedy je tento jav len prechodný. Po odznení príčin /choroba, stres/ do pol roka sa tento stav môže upraviť.

Pýtate sa ako zlepšiť kvalitu vlasov a vyriešiť problém s vypadávaním? Možností ako zmierniť vypadávanie vlasov je niekoľko. Blahodarným účinkom pre vlasy sú vlasové kúry, užívanie výživových doplnkov ako sú vitamíny skupiny B, ktoré chránia vlasy pred vypadávaním a šedivením, potom železo a zinok. Doprajte si aj masáž hlavy jemným masírovaním, ktorá vám prekrví pokožku. Dôležité je aj umývanie vlasov kvalitným šampónom.

Vlasom prospeje aj výluh z nastrúhaného zázvoru. Aplikujte ho dvakrát do týždňa.

Veľmi dobré účinky pre vlasy sa objavili aj v kofeíne, v kofeínovom tonikum. Kofeín podporuje rast vlasov, prekrvenie vlasovej pokožky. Prekrvením sa dostávajú do pokožky potrené živiny na výživu vlasovej cibuľky.

Vhodné je piť čaje, ktoré pohlcujú voľné radikály a podporujú krvný obeh.

Rast vlasov podporuje aj výluh z koreňa lopúcha.

 Nepomohol žiaden recept ? Ostáva ešte aj iné riešenie. Žijeme v dobe, keď na človeka s holou hlavou nepozerajú ostatní ako na výnimočný zjav. Jedným z riešení je parochňa alebo príčesok, ktoré dokážu, hlavne u žien divy. Ak plešinu chcete natrvalo zakryť, je tu aj transplantácia vlasov.

Pri transplantácii vlasov sa folikuly zo zadnej časti hlavy prenášajú do miest, kde vlasové folikuly zanikli, napr. vyplnenie vlasov na temene hlavy, vyplnenie kútov. Prenášané vlasy si zachovajú svoje pôvodné vlastnosti. Vlasová transplantácia patrí už dnes medzi bezpečné zákroky.