Rady a tipy

Kondicionér z prírody
Ak ste už vyskúšali dostupné kozmetické prípravky na lesk a jemnosť vlasov, môžete si pomôcť prírodou. Žihľavu určite poznáte. Zaparte sušenú alebo čerstvú žihľavu a nechajte vylúhovať 20 minút. Preceďte a pridajte polievkovú lyžicu jablčného octu. Týmto prírodným kondicionérom opláchnite umyté vlasy.

Šampón na rozdvojené končeky
Dôvodom rozdvojených končekov sú suché vlasy. Ak sa preto trápite, pripravte si šampón zo zmesi dvoch žĺtkov, jedného bielka, šťavy z jedného citróna, a jednej lyžičky rastlinného oleja. Vmasírujte do pokožky i do vlasov, nechajte krátko pôsobiť a potom dôkladne umyte.

Na lesk a jemnosť vlasov

Urobte zmes kokosového oleja a smotany. Votrite do vlasov a nechajte zabalené do uteráka pôsobiť pol hodiny. Nakoniec  vlasy dobre povymyvajte.

Na mastné vlasy je dobre vyskúšať masku z citróna a srvátky. Jednu polievkovú lyžicu citrónovej šťavy zmiešanú s jednou lyžičkou srvátky a dávkou šampónu umývajte vlasy aj trikrát do týždňa.

Na rast vlasov je dobré použiť zázvor. Natretý a prelisovaný zázvor zmiešajte so sezamovým olejom a raz do týždňa vmasírujte do vlasovej pokožky a nechajte 10 minút pôsobiť.