Pri riedkych vlasoch vaše problémy vám nepomôže vyriešiť váš kaderník, pretože neustálym skracovaním vlasov sa na hlave objaví viac viditeľnejších miest, kde chýbajú vlasy. Riedke vlasy sa stanú viditeľnejšie. Tým, že vlasy stále striháte, nespôsobíte im rýchlejší rast. Je tu pomoc ako tomu zabrániť, ale aj ako sa zbaviť pocitu menejcennosti, ako nadobudnúť znova sebavedomie.

Môžete vyskúšať aj iné spôsoby optického zväčšenia objemu vlasov. Na trhu sú rôzne zahusťovače s obsahom keratínových vlákien, ktoré sa za pomoci statickej energie napoja na vlas. Vďaka ním nadobudnú vaše vlasy väčší objem. Ďalším spôsobom ako zväčšiť váš objem vlasov je predlžovanie vlasov za pomoci pramienkov ľudských vlasov , tzv. clip-in vlasy. Je to najjednoduchší spôsob ako zmeniť svoj imidž za krátky čas.

Clip-in vlasy sú ľahké, dobre držia, po upevnení sa prekryjú vašimi vlasmi a nikto ani nezbadá ich napojenie. Vlasy budú hustejšie, dlhšie a bezpochyby krajšie. Clip-in vlasy môžete rovnako farbiť ako aj vaše vlasy.

Kto uprednostňuje domáce alebo bylinné recepty a chce poradiť čo s riedkymi vlasmi, s  rozštiepenými  vlasmi, s lupinami, možno práve táto kaša – pasta je vhodná na tieto vaše problémy. Zakúpte si v lekárni semená senovky gréckej. Zalejte vodou a cez noc nechajte napučať. Na druhý deň napučané semená rozdrvte alebo pomeľte. Vzniknutú kašu vmasírujte do vlasov a nechajte pôsobiť 15 minút. Potom opláchnite a umyte jemným šampónom.