Suché a rozštiepené vlasy

Na suché a rozštiepené vlasy sú vhodné domáce masky, ktoré vás veľa nestoja a môžete si ich pripraviť sama. Najlepšie sú domáce recepty, v ktorých je ingrediencia olivový olej, pretože olivový olej obsahuje živiny, ktoré prospievajú vašim vlasom. Dobre je olej najprv trošku nahriať a potom votrieť do vlasov ku korienkom, vlasy zabaľte do igelitovej fólie a nechajte pôsobiť 15 minút i viac.. potom len vlasy opláchnite a umyte šampónom.

Keď máte pocit, že vašim vlasom nestačí len olivový olej, skúste olivový olej vymiešať so žĺtkom na majonézu. Naneste a votrite do vlasov. Po uplynutí tejto doby navlhčíte pokožku hlavy a jemne masírujte. Takéto problémy sa žiaľ neriešia priebehom mesiaca, preto treba byť trpezlivým. Takéto domáce recepty vašim vlasom dodajú živiny, vrátia im farbu, žiarivosť a lesk. 

Vynikajúce osvedčené domáce recepty

 Recept :1 žĺtok, lyžicu olivového oleja, lyžička citrónovej šťavy a tri lyžice medu. Všetko dobre vymiešajte, naneste na vlhké vlasy po umytí, zabaľte do igelitovej fólie, nechajte dlhšie pôsobiť. Potom vlasy opäť umyte. Takúto kúru, aplikujte raz do týždňa. Skúste svoje problémy riešiť aj pomocou prírody.

Bylinné čaje, odvary, výluhy priaznivo pôsobia na regeneráciu vlasovej pokožky a vlasov. Podľa typu vlasov si môžete vybrať bylinky, z ktorých si pripravíte odvar. Odvarom vlasy budú voňavé, dodáte im potrebnú výživu a regeneráciu.

Takýto odvar si pripravíte nasledovným spôsobom : zmes byliniek zalejte vriacou vodou, nechajte vylúhovať asi pol hodiny, pridajte jablkový ocot, dôkladne premiešajte. Votrite do vlasov a nechajte pôsobiť. Premývajte aj niekoľkokrát.